VAİZE FATMA AYDIN HOCA İLE REGAİP KANDİLİ PROGRAMI
VAİZE FATMA AYDIN HOCA İLE REGAİP KANDİLİ PROGRAMI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun eşi Kübra Kartoğlu, BAKMER tarafından düzenlenen Regaip Kandili özel programında Başakşehirli kadınlarla bir araya geldi. 

Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER)’in Sular Vadisi’ndeki genel merkezinde gerçekleştirilen programa Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun eşi Kübra Kartoğlu, Bakmer Koordinatörü Canan Özbek ve Başakşehirli kadınlar katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Genç BAKMER üyesi Başakşehir Emin Saraç Lisesi öğrencilerinin okuduğu ilahilerle devam etti. 

“Bu gece muhasebe gecesi olmalı”

Daha sonra söz alan vaize Fatma Aydın, Regaip Kandili’nin önemine dair bir sohbet gerçekleştirdi. Peygamber Efendimizin (sav) “İbadetin az da olsa devamlı olanı makbuldür” hadisiyle sözlerine başlayan Aydın, “Regaip, rağbet demek. Bu gece aynı zamanda muhasebe gecesi olabilir. Bu yaşa kadar koşturdun, yaşadın. Önceliklerin neler? Vazgeçemediklerin neler? Bunları düşünme gecesi. Rağbetimiz Allah’ın rızası ve cennet olsun. Gayemiz insanlara el uzatmak, dünyayı yaşanabilir bir yer haline getirmek olsun. Eğer cenneti istiyorsak bu dünyayı hakkıyla yaşamak gerekiyor.” diye konuştu.

“Kandiller, Müslümanlar için fırsat günleri” 

Kampanyalar gibi kandillerin de Müslümanlar için fırsat günleri olduğunu belirten Aydın, “Amelden daha hayırlı bir şey varsa o da niyettir. Niyetimizi değiştirelim hayalimizi değiştirelim. Uykuyu yemeyi içmeyi alışverişi koşturmayı azaltalım. Kur’an’ı, namazı, infak etmeyi artıralım. Maneviyatımızı beslemeye, iç dünyamızı imar etmeye çalışalım. Bugünlerde Allah, huzuruna çıkan herkese 1’e bin, 1’e on bin verecek. Bu fırsatı kaçırmayın” diye konuştu. 

“Hayra ve iyiliğe rağbet gecesi”

Şiir dinletisi ve Mehmet Emin Saraç İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından okunan hadislerle devam eden programda söz alan Kübra Kartoğlu da, Regaip Kandili’nin hayra ve iyiliğe rağbet gecesi olduğunu ifade etti. 

Programda yer alan gençlerle gurur duyduğunu vurgulayan Kartoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Rabbim, bütün Müslümanları refaha kavuştursun. Biz çok güzel mutlu ve huzurlu bir ülkede yaşıyoruz. Rabbim onlara da nasip etsin, bize de bu ülkenin değerini bilmemizi nasip etsin. Genç kızlarımızla gurur duydum, onları yetiştiren aile ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Programı hazırlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” 


27 Şubat 2020 Perşembe
Duyuru arşivi için tıklayınız →