Uzman Dr.Sümeyye Kaksi`nin Anlatımıyla Cildimizi Yaza Hazırlıyoruz

BAKMER'den yaza özel cilt bakımı önerileri

 

Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi BAKMER'de hanımlara özel söyleşiler tüm hızıyla devam ediyor.

Sağlıklı yaşam ile ilgili ilçe kadınlarına rehberlik edinmeyi ilke edinen BAKMER'de "Cilt Lekeleri" konulu söyleşi düzenlendi. Merkezin konferans salonunda gerçekleşen programda, Medipol Hastanesi Cilt Doktoru Dr. Sümeyye Kaksi, yaz aylarındaki güneş lekeleri ve gebelik dönemindeki lekelerden korunmanın ve var olan lekelerden kurtulmanın yollarını anlattı.

 

Kadınlarda erkeklere oranla daha sıklıkla görülüyor!

Gebelik dönemindeki lekelerin nedeninin kesin olarak bilinmediğini, ancak gebelik hormonlarının etkisiyle oluşabileceğini belirten Dr. Kaksi, çoğunlukla gebelik dönemi sona erdiğinde bu lekelerin de büyük oranda geçtiğini belirtti. Diğer yandan güneş kaynaklı cilt lekelerinin erkeklere oranla kadınlarda daha sıklıkla görüldüğünü ifade etti.

Dr. Sümeyye Kaksi, "Özellikle yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde her gün 4 saat aralıklarla en az 30 faktörlü güneş kremi kullanmak ve D vitamini seviyesini yüksek tutmak gerekir" dedi. Solaryumun lekeleri arttırdığının belirtildiği seminerde, yapay ışık kaynaklarından uzak durulması gerektiği üzerinde duruldu.

 

Oluşmuş cilt lekeleri sorun olmaktan çıkıyor

 

Var olan lekeler ve cilt düzensizliklerinin artık büyük bir sorun olmaktan çıktığını belirten Dr. Sümeyye Kaksi,"Ciltteki hasarın boyutuna göre kimyasal peeling, lazer, mikroiğneleme-dermapen tedavisi, ve fraksiyonel lazer yöntemleri ile kullanılarak, lekeler sorun olmaktan çıkıyor. Bu yöntemler ciltteki hasarlı bölgeyi soyarak hücrelerin yenilenmesine olanak tanıyor. Ancak daha yüksek verim alabilmek için ve maruz kalınabilecek güneş ışınlarının olumsuz etkisini azaltmak adına bu tedavilerde kış aylarında daha etkili olacaktır" dedi.  


12 Mayıs 2015 Salı
Duyuru arşivi için tıklayınız →