Meal-Tefsirli Mukabele programı BAKMER de başladı
Meal-Tefsirli Mukabele programı BAKMER de başladı

Ramazan ayı boyunca devam edecek olan Meal-Tefsirli Mukabele programı başladı.

 

BAKMER de Ramazan ayı boyunca Pazar günleri hariç her gün devam edecek olan Tefsir ve Mukabele programı, Uzman Vaize Ayşe Merve Güler tarafından verilecek. Başkaşehir İlçe Müftülüğü ile ortaklaşa gerçekleştirilen programda defler eşliğinde ilahiler de söylenecek. Türkiye Kur'an Tilavet Yarışması'nda birinci olan Ayşe Elif Apuhan'da haftada bir BAKMER deki programa katılarak dinleyenleri mest edecek.

 

BAKMER'de Meal-Tefsirli Mukabele programın açılışına katılan Başakşehir İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan, yaptığı konuşmada, "Kuran-ı Kerimi okurken tefsirini de anlatarak vatandaşlarımızın doğru bilgiyi kaynağından öğrenmesini istiyoruz. Kuran ve hadisler bizim ana kaynağımızdır. Bunları doğru anlayıp anlattığımız sürece faydalı olabiliriz. Geride bıraktığımız Recep ayını içinde bulunduğumuz Şaban ayını hayırlı eylesin ve bizleri Ramazan'a ulaştırsın" niyazında bulundu.

 

Bir ay boyunca 11 vaize hoca tarafından dualarla, ilahilerle gerçekleştirilecek program, Pazar günleri hariç her gün saat 12.00 - 14.30 saatleri arasında 13 Haziran'a kadar devam edecek.

 


22 Mayıs 2018 Salı
Duyuru arşivi için tıklayınız →