Çocuklarda bitkisel tedavi yöntemleri

 

BAKMER'in düzenlediği Sağlıklı Yaşam Seminerlerinin bu haftaki konusu çocuklarda bitkisel tedavi yöntemleriydi.

 

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi'nde gerçekleşen programda Yard. Doç. Dr. Hayri Gözlükgiller ikici kez Başakşehirlilerle buluştu. Türk tıp tarihinin bin yıllık köklü geçmişi üzerine araştırmalar yaparak, İbn-i Sina'nın tıp üzerine yazılmış kitaplarını çeviren Hayri Gözlükgiller, katılımcılara bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yeni formüller verdi.

 

Hastalıkların sebebi yanlış beslenme


İnsanlara doğal beslenmeyi ve doğal yöntemlerle çocuk büyütme konusunda aracı oluyoruz diyen Yard. Doç. Dr. Hayri Gözlükgiller, "GDO'lu her şeyin sebebi olan yapay beslenmenin birçok hastalığa yol açtığını artık biliyoruz. Özellikle paketli gıdalar tüketildiği zaman bağırsakların belirli bölgelerinde parçalanarak sindirime karışır. Vücut bunu dışarı atamadığı için bir süre sonra bu GDO'lu gıdalar toksit olarak beyinde birikiyor ve Alzheimer, ellerde titreme, yürüyememe, sinirlilik, depresyon, bağırsaklarda rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Çocuklarınızda özellikle anne sütünün kullanımından sonra tüketilen mamaların içerisindeki alüminyumdan dolayı otizmi tetiklemektedir. Türkiye'de otizmli çocukların oranı yüksek derece artmıştır. Bunu en büyük sebebi ailelerin doğru ek gıdalara başlayamamış olmasıdır. Sizin için çok önemsiz olan ek gıda başlangıcı birçok çocukta gelişimin engellenmesine sebep olabiliyor. Doğal beslenmeye son dönemlerde daha fazla önem verilmeye başlandı" şeklinde konuştu.

 

Çocuk büyütme işini ciddiye almalıyız


Bitkisel tedavi formüllerini yazarak seminerine devam eden Hayri Gözlükgiller, "Her organın esasında bir beyni vardır. Yanlış uygulamalar ve farkına varmadan aldığımız gıdalar ömrün kısalmasına ve kaliteli yaşam sürecini azaltmaktadır. Özellikle bulunduğumuz şehrin ciddi sıkıntıları bulunmaktadır. Rutubetin yüksek olduğu İstanbul'da astım hastalığı çok yaygın bulunmaktadır. Kullanılan ilaçların çocuklardaki yan etkileri çok önemlidir. Buda birçok hastalığı beraberinde tetiklemektedir. Çocuk büyütme işini ciddiye almalıyız. Çocuk büyütmek aşırı özen isteyen ve ilgili isteyen bir durumdur. Birçok aile geçmiş yıllarında etkisiyle ilk altı aylık dönemde bebeğin doymadığını düşünerek mama kullanması gerektiğini düşünür ancak ikiz bebekleri olanlar bile anne sütü bebeğe yeterlidir" diyerek bu konuda aileleri altını çizerek uyardı.

 

Seminerin sonunda katılımcıların bu konuda merak ettiklerini yanıtlayan Gözlükgiller, katılımcılara hediye edilen "Anne ve babalar kullanma kılavuzu" kitabını imzaladı.


4 Nisan 2017 Salı
Duyuru arşivi için tıklayınız →