Başakşehirli kadınlar Darülaceze’yi ziyaret etti

 

Başakşehir Belediyesi, Yaşlılar haftası dolayısıyla Darülaceze'ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER)'e üye kadınların katıldığı ziyarette ilçe kadınları Darülaceze sakinlerinin Yaşlılar haftasını tebrik ederek, karanfil verdi.

 

Başakşehirli Heyetin Darülaceze'ye gerçekleştirmiş olduğu ziyaret Darülaceze Başkanı Hamza Cebeciyi makamında ziyaret edilmesi ile başladı. Heyetle bir süre sohbet eden Cebeci, kurumun tarihi ile ilgili bilgiler paylaştı. Başakşehirli Heyet Cebeci'ye çiçek takdim ederken, Cebeci'de 19.yüzyıl Darülaceze fotoğraflarından oluşan albüm hediye etti.

 

Darülaceze Başkan Yardımcısı Ahmet Malatyalı ile birlikte kurumu gezerek, bilgiler alan Başakşehirli kadınlar daha sonra Darülace sakinlerini ziyaret etti. Darülaceze   sakinlerine karanfiller dağıtarak, yaşlılar haftalarını kutladı.

 

 ‘İnsanlara dokunma imkanım oldu'


Başakşehirli kadınlar Darüleceze ziyaretinden memnuniyetlerini şu cümlelerle dile getirdi;

 

Ayla Çondara: "Böyle bir fırsatı bekliyordum.  10 yıldan bu yana bu ziyaret etmeyi istiyordum, ilk defa gittim.

Belediyemiz bu imkanı verdi, çok teşekkür ediyorum. İnsanlara dokunma imkanım oldu. Kendimi onların yerine koydum."

 

Nazife Batu: "15 sene önce çok kısa bir ziyaret gerçekleştirmiş ve uzun kalamadığım için çok üzülmüştüm. Onları görünce duygusallaştım. Belediyemiz sayesinde böyle güzel yerleri ziyaret edebiliyoruz. Bizlere merhamet versin ki bu bir ziyaretle bitmesin."


21 Mart 2016 Pazartesi
Duyuru arşivi için tıklayınız →