BAKMER` den Ücretsiz Diş Taraması

Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER) ilçe kadınları için ücretsiz diş taraması gerçekleştirdi.

 

Ücretsiz diş taraması Medipol Mega Üniversite Hastanesi Diş Hekimi Beste Uysal tarafından gerçekleştirildi. Tek tek vatandaşların şikâyetlerini dinleyen Diş Hekimi Beste Uysal, katılımcılara diş sağlığı ile ilgili öneriler de de bulundu, "Vatandaşlarımızın kontrollerini yaparken akıllarına takılan soruları da yanıtladık. Gerekli gördüğümüz vakaları da hastanelere yönlendirdik. Günlük olarak diş bakımlarını yapmaları dişlerini doğru bir şekilde fırçalamaları gerekiyor. Diş ipi kullanmakta fayda var. Diş fırçalarken acele edilmemeli, sert fırçalanmamalıdır. Herhangi bir şikâyetleri olmasa bile senede bir kere doktora gitmeleri ve dişlerini kontrol ettirmeleri gerekiyor."

 

Bir gün süren diş kontrolüne Bakmer'e üye olan ilçe kadınları yoğun ilgi gösterdi. Diş kontrolüne katılan Başakşehirlilere, Medipol Mega Üniversite Hastanesi tarafından diş muayenesinde belirli oranda indirimde sağlanacak.

 

‘Diş sağlığı konusunda öneriler aldık'


Reyhan Seven: "Bakmer'in etkinliklerine zaman buldukça katılıyorum. Diş kontrolünü çok beğendim. Diş sağlığı konusunda önerileri aldık. Umarım bu tür uygulamalar artarak devam eder."

 

Kevser Bayarslan: "Bakmer'in etkinliklerine katılıyorum. Diş kontrolü çok güzel bir uygulama. Dişimdeki kaplamaları kontrol ettirmek için geldim. Önerilerde bulundular.


20 Kasım 2015 Cuma
Duyuru arşivi için tıklayınız →